Genel Yaşam

Kış Hastalıkları’na Karşı Önlemler

Kış hastalıkları nasıl önlenir
Yazar Kutay

Kış hastalıkları nasıl önlenir ? Kış Hastalıkları’na Karşı Önlemler – Kış hastalıklarına karşı tavsiyeler

Kış Hastalıklarına Karşı Önlemler – Kış Hastalıkları

Kış mevsiminde görülen hastalıklara karşı daha dirençli olmak için yazımızda bulunan tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. Kış hastalıklarına karşı  alacağınız önlemler, hastalıklara karşı direnç yaratacağınız anlamına gelmektedir. Buyurun yazımızı okumaya devam edin..

Kış aylarında hemen hemen çoğu kişi solunum yolu hastalıklarına yakalanır. Bu hastalıkları yenmek ve önlemler almanız, hastalıkları daha rahat atlatmanıza yardımcı olur..

Kış Aylarında Görülen En Yaygın Hastalıklar : Kış Hastalıkları

1- Soğuk algınlığı.

2- Grip.

3-  Farenjit ve tonsillit (BOĞAZ, BADEMCİK VE GIRTLAK İLTİHAPLANMALARI)

Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz ? Nasıl Önleriz ? Kış Hastalııkları

Kış hastalıkları nasıl önlenir

1- Kış aylarına girerken mutlaka genel kontrollerinizi devlet veya özel hastanede yaptırmalısınız.

2- Mutlaka grip aşısı ve diğer aşıları yaptırınız.

3- Bulunduğunuz ortam sıcaklığı mutlaka ayarlanmalıdır. Dışarıya çıktığınız zamanlar mutlaka kışlık kıyafetlerinizi giymeniz gerekir.

4- Her gün mutlaka mevsim meyvelerini tüketin. En doğal vitamin kaynağıdır. Sebzeleri de tüketmekten kaçınmayın. Sarımsak ve soğan gibi içeriği zengin sebzeleri bol bol tüketin

5- Soğuk ortamlarda çok uzun süreler geçirmemelisiniz. Soğuk hava, direncinizi olumsuz etkiler ve virüslerin vücudunuza yayılmasını kolaylaştırır.

6- Hasta kişiler ile fiziksel temas kurmaktan kaçının. Başkasının kullandığı bardak, kaşık, şişe gibi malzemeleri kullanmayınız. Unutmayın, çoğu hastalık fiziksel temaslar ile bulaşır.

7- Sıcak içecekler içiniz. Özellikle boğazınızı rahatlatan sıcak içecekleri tercih ediniz. Asitli içecekleri tüketmekten kaçının. Asitli içecekler boğazınızı tahriş edebilir. Püf Nokta : Sıcak içeceklerin tadını beğenmiyorsanız, tarçın gibi baharatları kullanarak içeceğinizin aromasını arttırabilirsiniz.

Yazar hakkında

Kutay

Bir Cevap Yazın

Teknoloji haberleri, en son haberler, güncel bilgiler